Informace pro zákazníky

Nabízené služby

V současné době pro Vás nabízíme pouze službu tetování. Chystáme se však naši nabídku rozšířit o permanentní make up.

Mimo jiné u nás naleznete obchod s oblečením, módními doplňky a dekoracemi.

Jak probíhá spolupráce?

  1. Objednávka termínu
  2. Osobní konzultace
  3. Konzultace návrhu přes email (na vyžádání i osobně)
  4. Aplikace tetování
  5. 1 měsíc samostatné péče
  6. Možnost korekce tetování (zahrnuto v ceně)

Jak pečovat o tetování?

1. den po aplikaci ponechte ochranou folii na tetování 2 - 3 hodiny. Pokud se pohybujete například ve znečištěném nebo zakouřeném prostředí můžete ji na tetování nechat i déle. Po odstranění folie tetování omyjte vlažnou vodou s antibakteriálním mýdlem a jemně osušte. Poté nechte dýchat. Podle potřeby můžete tetování znovu překrýt folií, aby se například nepřilepilo na oblečení nebo ložní prádlo.

1. týden

Toto období je nejdůležitější částí hojení, která se nejvíce podepíše na výsledném vzhledu tetování a sytosti barev.

Začněte tetování pravidelně mazat 3x až 4x denně. Vždy je důležité tetování namazat ráno, večer a po vysprchování, při kterém je vhodné tetování jemně umýt antibakteriálním mýdlem a osušit, tak aby se neporušil stroupek. Hlavní je natírat tetování tenkou vrstvou krému na opravdu suchou pokožku (po osušení ručníkem nechat chvíli dýchat), při větší vrstvě je zde riziko zmokvání stroupku a následného snadného zanesení jakékoliv drobné nečistoty.

2. - 4. týden

Po odloupání prvních nejvýraznějších stroupků proces hojení pokračuje a pokožka se ještě loupe, ale v méně výraznějších vrstvách. Je důležité se o tetování dále pravidelně starat!

V průběhu hojení je normální, že začně pokožka svědit, což je známka přirozené obnovy kůže. Snažte se to vydržet, místo si neškrábejte a rozhodně nic neodlupujte! Je zde velmi vysoká pravděpodobnost zjizvení nebo zanesení infekce. 

Zákazy během měsíce péče o tetování

V prvním týdnu se vyhýbejte fyzické námaze (zejména kvůli pocení). Po celou dobu hojení se vyvarujte koupání v bazénu, přírodním koupališti, dlouhému namáčení (např. koupel ve vaně, mytí nádobí atp.), vystavování pokožky slunečnímu záření, chození do sauny, solária, škrábání stroupků a mazání příliš silnou vrstvou mastičky.

Používejte pouze krémy a mýdla doporučená tatérem.

Často kladené dotazy

Bolí tetování?

Tetování určitě není zcela bezbolestné, ale také to není nic, co by se nedalo vydržel. Je to určitý rituál, který by lidé, kteří tetování opravdu chtějí měli přijmout a hlavně se ničím nestresovat. Záleží především na místu na těle, na kterém si tetování necháváte vytvořit, v jaké náladě a rozpoložení přijdete a nemohu opomenout fakt, že každý má práh bolesti jiný. Zdůrazňuji, že je důležité příjít na tetování odpočatý, najezený, předem dbát na pitný režim a hlavně v dobré náladě. Vždy je lepší spíše se těšit, nežli se bát. V nejhorších případech existuje možnost použítí znecitlivujícího krému.

Kolik stojí tetování?

Vždy záleží na velikosti, složitosti a barevnosti motivu. V našem salonu máme hodinovou sazbu - viz. ceník.

Jak dlouho se tetování hojí?

Doba hojení je jako u všech drobných poranění kůže 28 dní. Více informací k péči o tetování naleznete v sekci Jak pečovat o tetování.

Kdo by určitě na tetování chodit neměl?

Těhotné a kojící ženy, také ženy v prvních dnech menstruačního cyklu. Lidé s problémy se srážlivostí krve a s kožními problémy. Hlavně nezapomeňte, že TATÉR NENÍ LÉKAŘ a proto pokud máte jakékoliv pochybnosti obraťte se na doktora a ten Vám určitě rád poradí.

Kdy není vhodné se nechat tetovat?

Vybrat si vhodnou dobu na aplikaci tetování je určitě důležité. Člověk musí počítat s tím, že se s novým tetováním nemůže slunit, koupat nebo jít do sauny po dobu hojení (cca 1 měsíc). Proto je důležité přemýšlet například nad tím, kdy máte naplánovanou dovolenou a kdy začnou venku vedra. Tetování by se nemělo první týden zpotit, takže je důležité odpustit si i sportovní tréninky.

Ceník

Pro určení ceny tetování používáme hodinovou sazbu, která u nás činí 1500 Kč/hod. Při první konzultaci se skládá nevratná záloha za vytvoření originálního návrhu - 1000 Kč. Oprava tetování po měsíci hojení je v ceně.

 

O tetování

Tetování je jednou z tělesných modifikací která byla, jak uvedl i Charles Darwin, doložena takřka ve všech koutech světa a k lidstvu prostě patří od jeho počátku. Tetování na sebe bere nekonečnou řadu významů – člověka zvýrazňovalo, stigmatizovalo, léčilo i zraňovalo, magicky chránilo, přiřazovalo mu status věkové skupiny, obřadně dělalo z dětí muže a ženy, bylo určitou formou trestu, vypovídalo o válečných a loveckých schopnostech, odlišovalo vlastní lid od cizích a navíc zkrášluje a neustále mění nepopsané osoby v jedinečné a spokojenější osobnosti. Je to způsob, jak říci: „jsem jedinečný.“